O pěstounství
Každé dítě potřebuje lásku, domov a objetí. Především to, které nic podobného od vlastních rodičů nikdy nepoznalo. V dětských domovech či výchovných ústavech je v současné době kolem šesti tisíc dětí, které hledají lásku, oporu a naději, že o ně má někdo zájem a bude v ně věřit. Jsou to právě pěstouni se svou otevřenou náručí a srdcem, kteří jim toto vše mohou nabídnout.
Pěstounská péče je jednou z forem náhradního rodičovství. Právně ji upravuje občanský zákoník (§ 958-970) a zákon o sociálně právní ochraně dětí (dávky pěstounské péče). Pěstounům v jejich nelehkém poslání nabízí stát pomoc vymezenou v „Dohodě o výkonu pěstounské péče,“ která stanovuje práva a povinnosti pěstounů.
Pěstounem se může stát pár i jednotlivec, na rozdíl od adopce ale rodičovská práva i odpovědnost zůstávají biologické rodině. Přestože je tak dítě podle zákona do pěstounské rodiny umístěno pouze dočasně, stává se plnohodnotnou součástí rodiny. Tím dostává nejen šanci na lepší budoucnost, ale hlavně příležitost prožít své dětství s milujícími rodiči.